Terfi ve İntibak Bordronuz e-posta Adresinize Gelsin

Terfi İşlemleri

Terfi ve İntibak Bordronuz e-posta Adresinize Gelsin

Terfi ve İntibak Bordrolarınızı düzenlemek için kıymetli zamanınızı harcamayın. Aşağıdaki belgeleri e-posta adresimize gönderin Bordro ve Ödeme Emrinizi düzenleyip e-posta adresinize gönderelim.

Gönderilecek Belgeler

 • En son Ödenen Maaş Bordrosu,
 • Terfi ya da İntibak Onayı,
 • Hizmet Belgesi (ilk göreve başlama, tayin, terfi ve diğer personel hareketlerini gösterir belge)

İletişim

19 yorum “Terfi ve İntibak Bordronuz e-posta Adresinize Gelsin

  1. Emekli Müktesebi Terfi bordrosundan kastınız bir hizmet birleştirmesinden kaynaklanan emekli derece kademesinin düzeltilmesi ise bu bordronun düzenlenebilmesi için memurun hangi tarihlerde, hangi derece/kademe ile maaş aldığının bilinmesi gerekir. Bunun için Aşağıdaki belgelere ihtiyaç duyulur. Sorunuz sanırım yarım kalmış pek bir şey anlaşılmıyor.
   1- emekli Müktesebi intibak onayı,
   2- Bu güne kadar yapılan Derece /Kademe Terfilerini gösterir hizmet belgesi.

 1. Öğretmenimiz 2017 yılında Emekli Müktesebi 1/2 olması gerekirken 1/1 den almıştır.maaş müktesebi normal 1/1den devam ediyor. 13.09.2016 dan 13.09.2017 tarihleri arası Emekli Müktesesi 1/2 olarak bordro düzenlememiz lazım.

  1. Sayın Mehmet “Uslu sigortalı çalıştığı günlerinin memuriyete saydırmak istiyorum” demişsiniz. Eğer İntibak Bordrosu yaptırmak istiyorsanız aşağıda saydığım belgeleri bize bildireceğim e-posta adresime gönderin.

   1- En son aldığınız maaş bordrosu,
   2- Memuriyete başlama tarıhinden bu güne kadar yapılan terfileri gösterir hizmet belgesi,
   3- İntibak Onayı.

 2. 26 nisanda khk ile açığa alınıp 8 temmuzda ihraç edilen polis memuruyum adli idari hiçbir işlem yapılmadığından ohal komisyonunun göreve iade edeceği umduyla soruyorum bugün sigortalı olarak çalışmaya başlasam eğer iade olursak sigortalı çalıştığım süre sen bu kadar süre çalışmışsın deyip sosyal haklarımın iadesinden çalışılan süre düşürülürmü?

  1. Sayın Cahit öncelikle sorunuzu cevaplamakta geciktiğim için özür diliyorum. Sorunuzdaki “sosyal haklarımın iadesinden çalışılan süre düşürülürmü” cünlesi ile neyi kastettiğiniz tam olarak anlayamadım. Eğer kastettiğiniz göreve iadenizde size ödenmesi gereken 1/3 Maaş iadesinden açıkta kaldığınız süre içerisinde elde ettiğiniz gelirin düşülerek size ödemenin yağılması ise bu mümkün değil. Göreve iade olunanlara açıkta kaldığı süreler için eksik ödenen 1/3 maaş hesaplanır ve ödenir. En kısa sürede göreve iade olmanız dileğiyle.

 3. Sayın Kasım Dursun Bey,
  Ben Adliyede katip olarak çalışırım. Önceki sigorta (SSK-Bağkur vb) hizmetlerimi ve askerlik borçlanmamı Emekli Sandığı hizmetlerim ile birleştirmek istiyorum. Bağlı bulunduğum Komisyon Başkanlığı aracılığı ile önceki hizmetleri gösterir belgeleri temin ettim. Komisyonumuzun bana gönderdiği üst yazı ve ekine göre yeni intibakıma göre gönderilmesi gereken kesenek ve kurum karşılığı farkının hesaplanarak, kesenek farkının benden, kurum karşılı ile toplam farkın %20 gecikme zammının kurum bütçesinden karşılanarak bankaya yatırılması ve banka dekontunun kuruma gönderilmesi istenmektedir.
  Hizmet birleştirme ve İntibak BORDROMU nasıl düzenleyeceğim. Adıma çıkacak kesenek farkını hangi hesaba yatıracağım, kurumun yapacağı ödemenin Ödeme emri hangi kalemden düzenlenecek..Bu hususta ücretli hizmet veren kişiler var mı.. hangi belge ve evrakları hazırlamam gerekecek. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Sayın Ahmet Yaşar Demircan yazınızdan Geçmiş hizmetlerinizin birleştirilerek İntibak Onayınızın düzenlendiği anlaşılıyor. Yapmanız gereken elinizdeki intibak onayına göre eksik gönderilen keseneklerin hesaplanması, Kurum keseneklerinin Sosyal Güvenlik Pirimi Ödemeleri tertibinden, GSS nin Sağlık Pirimi Ödemeleri tertibinden ödeme emrine bağlanarak tahakkuk ettirilmesi ve yine maaş ödemelerinde olduğu gibi 361 Sosyal Güvenlik Pirimi ödemeleri hesabının ilgili kalemlerine alacak kaydedilerek sandığa gönderilmesi gerekmektedir. Yine bordroda hesaplanan memur kesenek paylarının ise Saymanlığa yatırılarak gönderilmesi gerekmektedir. %20 gecikme zammının 630.2.99 hesap kodu ile Sosyal Güvenlik Primi Ödemeleri Gecikme Cezası ve Zamları hesabından tahakkuk ettirilerek 361.11 Hizmet Borçlanması Keseneği hesabına alacak kaydedilip gönderilmesi gerekir. Keseneklerin gönderilmesi gereken kanuni süre sonunda saymanlıktan gönderme ile ilgili bilgiler alınarak sandığa bildirilmesi gerekir. Kolay gelsin.

 4. 11.09.1990 tarihinde liseden mezun oldum ve Lise mezunu olarak 17.11.1993 memuriyete başladım 28.12.1994 tarihinde asaletim tasdik oldu ve özel sebeplerden dolayı 01.04.1995 tarihinde istifa ettim, çeşitli işlerde çalışıp askerliğimi yaptıktan sonra tekrar 28.11.2001 tarihinde memuriyete geri döndüm.Toplamda 18 sene 4 ay hizmetim var.11/2 iken 459 sayılı SGK kanunu ile 1 derece alıp 10/2 faydalandım.25.01.2019 tarihi itibariyle Önlisans mezunu olup, diplomamı aldım.Şu anda 5/2 kademesindeyim. Öğrenim değişikliği yapılırsa derece ve kademem ne olur Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba İbrahim Bey. emsal Memur olayı çok farklı şekilde anlaşılıp farklı şekilde yorumlanan bir konu. Ben size ne desem bir faydası olmaz. ama yine şu kadarını söyleyeym.
   Yükselebilecekleri dere kademeyi sınırlamak için şöyle bir şart getirilmiştir. Memuriyette iken veya memuriyetten ayrılarak (87 nci maddeye tabi kurumlarda çalışanlar dahil) üst öğrenimi bitirenler, aynı üst öğrenimi tahsile ara vermeden başlayan ve normal süresi içinde bitirdikten sonra memuriyete giren emsallerinin ulaştıkları derece ve kademeyi aşmamak kaydıyla, bitirdikleri üst öğrenimin giriş derece ve kademesine memuriyette geçirdikleri başarılı hizmet sürelerinin tamamı her yıl bir kademe her üç yıl bir derece hesabıyla ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeye yükseltilirler denilmektedir. buna göre yükselebileceğiniz derece kademeyi 11.09.1994 de 4 yıllık üniversite mezunu olarak göreve başladığınızı varsayarak ve her çalıştığınız her yıla bir kademe ilave etmek suretiyle hesaplayabilirsiniz. emsal Memur kelimesi ile google de arama yaparak farklı yorumlara ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.

 5. Merhaba Kasım Dursun bey,
  Kurumumuzda bir personel emekli olacağından dolayı, memuriyettebn önceki sigortalı çalıştığı günleri hizmetine saydırmak istiyor. Komisyon hangi ay/yıl ‘da hangi derece/kademede olması gerektiği yönünde bir çizelge göndererek intibakının hesaplanmasını ve ve farkın yatırılarak dekntonun gönderilmesini istedi.
  Daha önce böyle bir işlem yapmadığımızdan dolayı farkı hesaplayamadık. internetten bir kaçtane tablo bulduk mutemet arkadaş ile ancak ya biz yapamadık yada programlar çalışmıyor. Yardımcı olabilirmisiniz nasıl yapmamız gerekiyor.

  1. Merhaba Talha ÇELİK bey. internetten bulunan proğram üzerinde kopyala yapıştır usulüyle intibak farklari bordrosu düzenlenemez. Bu işlerde bilgisi plmayanların bu bordroyu düzenlemesi imkansz. Bunun için aşağıdaki belgere ihtiyaç var.
   1- En son aya ilişkin maaş bordrosu,
   2- Hizmet belgesi ( bu güne kadar hangi tarihlerde terfi ettirildiğinizi gösterir belge),
   3- Terfi/İntibak Onayı( anlattıklarınızdan elinizde olduğu anlaşılıyor.

   Ancak bu belgelerdeki bilgiler yardımıyla eeksik kesilen kesenekleriniz hesaplanabilir.

 6. Merhaba Kasım Bey,
  5434 sayılı kanuna dahil memur için terfi konusunda bir soru sormak istiyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim. Şöyle ki ;

  Kişinin maaş derece kademesinin 2/3 ve emekli derece kademesinin de 2/3 olduğunu, maaş ek göstergesinin 1100 , emekli ek göstergesinin de 1100 olduğunu varsayalım.
  Terfi ile hem maaş derece kademesi hem de emekli derece kademesi 2/4 oldu ve ek göstergeler değişmedi.
  Şu an ki kat sayılar ile hesaplama yapıldığında hem maaşa esas olarak 7,18 TL hem de emekliliğe esas olarak 7,18 TL fark gelmiş oldu. Ancak terfi alınan ilk ay bildiğiniz üzere artış karşılığı diye bir şey var. Şimdi sorum şu ;

  Artış karşılığı olayı sadece emekliliğe esas derece kademe, emekliliğe esas ek göstergesi ve kıdem puanı terfisi için mi geçerli ? Yani bu örnekte emekliliğe esas olan 7,18 TL lik fark kişiden kesiliyor, artı bir de kurum kendisi bir 7,18 TL daha ekleyip, toplamda 14,36 TL emekli sandığına mı gidiyor ? Eğer böyleyse maaşa esas derece kademe ilerlemesinden dolayı, kişi terfi aldığı ilk ay 7,18 TL kazanç sağlar mı ? Yoksa terfi aldığı ilk ay hem maaştan gelen hem de emekliliğe esas terfiden gelen 2 x 7,18 = 14,36 kişinin maaşından kesilir ve kurum da 14,36 TL daha ekler ve emekli sandığına ilk ay 28,72 TL para mı gider ?

  Bu örnekte sadece maaşa esas ve emekliliğe esas derece kademe terfisi var. Ancak aynı şeyi ek gösterge ve kıdem terfisi için de düşünebilirsiniz.

  Ayrıca kişinin emekliliğe esas derece kademesi ve ek göstergesi önden gidiyorsa, yani hizmet birleştirmesi yapmışsa ve daha sonra yine yukarıdaki örnek gibi terfi almışsa, hesaplama aynı mı olur ? Bir yerde okumuştum. Böyle bir durumda kurumun ödeyeceği miktarı da kişi kendi maaşından ödüyormuş.

  Yani kısacası 5434 sayılı kanunda terfi alındığında maaşın nasıl hesaplanacağı ile alakalı internette çok fazla bilgi yok. Kafam çok karıştı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  İyi çalışmalar diliyorum.

  1. Merhaba Atilla YALÇIN Bey Aynen dediğiniz gibi Maaş ve emekli Derece Kademesi 2/3 ü olan biri 2/4 üne terfi ettiği zaman 1320-1265 = 55 puan gösterge farkı nedeniyle Gösterge tutarında (Ocak 2019 Ayına göre hesaplanırsa) 7,18 TL artış olur 7,18 TL de %100 Artış Devlet katkısı olarak devlet tarafından verilir. Dolayısı ile tahakkuk artışı 14,36 TL olur.

   Şimdi birer örnekle açıklayalım

   1- Hem Emekli D/K sinin hem de Emekli D/K sinin birlikte terfi ettirilmesi


   Burada eğer dikkatinizi çekti ise terfi ettiği ay memurun maaşında herhangi bir artışa neden olmuyor. Gösterge farkından doğan artış tamamen %100 Artış Memur ve %100 Artış Devlet ayrıntı koduyla sandığa gönderiliyor. Ancak 2. ayda 7,18 Tl artıştan bordroda gösterilen oranlarda kesenekler, gelir vergisi, damga vergisi kesildikten sonra kalan miktar maaşa yansıtılıyor.

   2- Sadece Maaş D/K sinin terfi ettirilmesi


   Sadece Maaş Müktesebi terfisinin yapılması halinde ise artıştan herhangi bir kesenek kesilmiyor, gelir ve damga vergisi kesilerek kalan miktar maaşa yansıtılıyor.

   3- Sadece Emekli D/K sinin terfi ettirilmesi


   Sadece Emekli Müktesebi terfisinde ise Gösterge tutarında herhangi bir artış yapılmıyor. Tahakkuk kısmında ilk Ay için sadece %100 Artış Devlet kodu ile gösterge miktarı kadar devletçe verilen artış gösteriliyor. ikinci ayda ise sadece Devletçe verilen %20 Emekli keseneği karşılığı ile yine devletçe verilen %12 GSS gösteriliyor. Ama kesinti bölümünde hem %20 Rmrkli keseneği karşılığı hemde %16 emekli keseneği memur payı ile %12 GSS gösteriliyor. Kesintiler tahakkuk miktarından fazla olduğu için Ele geçen (-) Eksi çıkıyor. Bunun anlamı maaşta artış yerine düşüş olması anlamına geliyor.

   Şunu da unutmamak gerekir. Emekli D/K leri ile Maaş D/K leri farklı olanların kesenekleri hesaplanırken Ek Göstergeleri her zaman aynı olur. Sadece daha önce daha yüksek ekgöstergeleri bulunan bir görevden Daha düşük ekgöstergeli başka bir göreve atananların maaşlarında Emekli Ekgöstergesi yüksek olabilir. onu da başka bir konuda anlatırız inşallah.

 7. PERS 5434 ÖNCESİNE AİTTİR .
  ESKİ ÖDEMEYE ESAS 3/2 EMEKLİYE ESAS 2/2 YENİ DURUM: ÖDEMEYE ESAS 2/1 EMEKLİYE ESAS/2/3 DÜR.13/06/2018 TARH İTABARİYE TERFİSİ YAPILMAMIŞ.TIR DEĞİŞENLER :3/2-2/1 (1065-1210)=145 EK GÖSTERGE FARKI 1600-2200=600 pUANDIR BU ŞAHSA AİT KESENEK BİLDİRİMİ VE TERFİ HESAPLAMAMASINDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  1. Sayın mustafa Emekli ve Maaş D/K leri farklı olduğuna göre terfi tarihleri de muhtemelen farklıdır. Eğer Emekli ve Maaş D/K terfi tarihleri farklı ise ayrı ayrı yapılması gerekir. Görüşmek üzere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir