Terfi ve İntibak Bordronuz e-posta Adresinize Gelsin

Terfi İşlemleri

Terfi ve İntibak Bordronuz e-posta Adresinize Gelsin

Terfi ve İntibak Bordrolarınızı düzenlemek için kıymetli zamanınızı harcamayın. Aşağıdaki belgeleri e-posta adresimize gönderin Bordro ve Ödeme Emrinizi düzenleyip e-posta adresinize gönderelim.

Gönderilecek Belgeler

 • En son Ödenen Maaş Bordrosu,
 • Terfi ya da İntibak Onayı,
 • Hizmet Belgesi (ilk göreve başlama, tayin, terfi ve diğer personel hareketlerini gösterir belge)

İletişim

11 yorum “Terfi ve İntibak Bordronuz e-posta Adresinize Gelsin

  1. Emekli Müktesebi Terfi bordrosundan kastınız bir hizmet birleştirmesinden kaynaklanan emekli derece kademesinin düzeltilmesi ise bu bordronun düzenlenebilmesi için memurun hangi tarihlerde, hangi derece/kademe ile maaş aldığının bilinmesi gerekir. Bunun için Aşağıdaki belgelere ihtiyaç duyulur. Sorunuz sanırım yarım kalmış pek bir şey anlaşılmıyor.
   1- emekli Müktesebi intibak onayı,
   2- Bu güne kadar yapılan Derece /Kademe Terfilerini gösterir hizmet belgesi.

 1. Öğretmenimiz 2017 yılında Emekli Müktesebi 1/2 olması gerekirken 1/1 den almıştır.maaş müktesebi normal 1/1den devam ediyor. 13.09.2016 dan 13.09.2017 tarihleri arası Emekli Müktesesi 1/2 olarak bordro düzenlememiz lazım.

  1. Sayın Mehmet “Uslu sigortalı çalıştığı günlerinin memuriyete saydırmak istiyorum” demişsiniz. Eğer İntibak Bordrosu yaptırmak istiyorsanız aşağıda saydığım belgeleri bize bildireceğim e-posta adresime gönderin.

   1- En son aldığınız maaş bordrosu,
   2- Memuriyete başlama tarıhinden bu güne kadar yapılan terfileri gösterir hizmet belgesi,
   3- İntibak Onayı.

 2. 26 nisanda khk ile açığa alınıp 8 temmuzda ihraç edilen polis memuruyum adli idari hiçbir işlem yapılmadığından ohal komisyonunun göreve iade edeceği umduyla soruyorum bugün sigortalı olarak çalışmaya başlasam eğer iade olursak sigortalı çalıştığım süre sen bu kadar süre çalışmışsın deyip sosyal haklarımın iadesinden çalışılan süre düşürülürmü?

  1. Sayın Cahit öncelikle sorunuzu cevaplamakta geciktiğim için özür diliyorum. Sorunuzdaki “sosyal haklarımın iadesinden çalışılan süre düşürülürmü” cünlesi ile neyi kastettiğiniz tam olarak anlayamadım. Eğer kastettiğiniz göreve iadenizde size ödenmesi gereken 1/3 Maaş iadesinden açıkta kaldığınız süre içerisinde elde ettiğiniz gelirin düşülerek size ödemenin yağılması ise bu mümkün değil. Göreve iade olunanlara açıkta kaldığı süreler için eksik ödenen 1/3 maaş hesaplanır ve ödenir. En kısa sürede göreve iade olmanız dileğiyle.

 3. Sayın Kasım Dursun Bey,
  Ben Adliyede katip olarak çalışırım. Önceki sigorta (SSK-Bağkur vb) hizmetlerimi ve askerlik borçlanmamı Emekli Sandığı hizmetlerim ile birleştirmek istiyorum. Bağlı bulunduğum Komisyon Başkanlığı aracılığı ile önceki hizmetleri gösterir belgeleri temin ettim. Komisyonumuzun bana gönderdiği üst yazı ve ekine göre yeni intibakıma göre gönderilmesi gereken kesenek ve kurum karşılığı farkının hesaplanarak, kesenek farkının benden, kurum karşılı ile toplam farkın %20 gecikme zammının kurum bütçesinden karşılanarak bankaya yatırılması ve banka dekontunun kuruma gönderilmesi istenmektedir.
  Hizmet birleştirme ve İntibak BORDROMU nasıl düzenleyeceğim. Adıma çıkacak kesenek farkını hangi hesaba yatıracağım, kurumun yapacağı ödemenin Ödeme emri hangi kalemden düzenlenecek..Bu hususta ücretli hizmet veren kişiler var mı.. hangi belge ve evrakları hazırlamam gerekecek. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Sayın Ahmet Yaşar Demircan yazınızdan Geçmiş hizmetlerinizin birleştirilerek İntibak Onayınızın düzenlendiği anlaşılıyor. Yapmanız gereken elinizdeki intibak onayına göre eksik gönderilen keseneklerin hesaplanması, Kurum keseneklerinin Sosyal Güvenlik Pirimi Ödemeleri tertibinden, GSS nin Sağlık Pirimi Ödemeleri tertibinden ödeme emrine bağlanarak tahakkuk ettirilmesi ve yine maaş ödemelerinde olduğu gibi 361 Sosyal Güvenlik Pirimi ödemeleri hesabının ilgili kalemlerine alacak kaydedilerek sandığa gönderilmesi gerekmektedir. Yine bordroda hesaplanan memur kesenek paylarının ise Saymanlığa yatırılarak gönderilmesi gerekmektedir. %20 gecikme zammının 630.2.99 hesap kodu ile Sosyal Güvenlik Primi Ödemeleri Gecikme Cezası ve Zamları hesabından tahakkuk ettirilerek 361.11 Hizmet Borçlanması Keseneği hesabına alacak kaydedilip gönderilmesi gerekir. Keseneklerin gönderilmesi gereken kanuni süre sonunda saymanlıktan gönderme ile ilgili bilgiler alınarak sandığa bildirilmesi gerekir. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir