Memur Maaş Hesaplama Programı

5
1614

Memur Maaş Hesaplama Programı

Ziyaretçilerimizin ücretsiz yararlanabileceği çalışmalarımızdan birini daha tamamlamış olmanın sevinci içerisindeyiz. Memur maaş hesaplama programını kendi anlayışımızla özgün bir biçimde hazırladığımızı düşünüyorum. Takdir edersiniz ki memur maaşları konusu mevzuatının surekli değişen bir yapıda olması ve dağınıklığı nedeniyle, özellikle de binlerce unvanı içermesi nedeniyle doğru ve kapsamlı bir veritabanı oluşturmak gerçekten çok zor. Programımızı  hazırlarken biz şu hususları gözettik.

 • Tüm unvanlar için veritabanı oluşturamayacağımıza göre seçtiğimiz unvanlar sayıca önemli bir kesime hitap etsin. Bunun için de başta Eğitim Öğretim sınıfı olmak üzere Genel İdari hizmetler ve hemen hemen tüm birimlerde yer alan Yardımcı Hizmetler sınıfına yer verdik.
 • Programı hazırlarken dikkat ettiğimiz bir diğer husus; kolay bir kullancı arayüzü ile maaşlar konusunda fazla bilgisi olmayan ziyaretçilerimizin de istifade edbileceği bir sayfa sunmaya çalıştık. Umarım bunda da başarılı olmuşuzdur.
 • Seçtiğimiz unvanlar ve dereceler girildiğinde maaş unsurlarını oluşturan Gösterge, Ek Gösterge, Yan Ödeme puanı, Özel Hizmet Tazminat Oranları ve Ek Ödeme Oranlarını veritabanından otamatik olarak ilgili kutucuklara yazdırmak suretiyle kullanıcıların döğru verilerle çalışıp çalışmadığını görme ve kontrol etme imkanı sağlamaya çalıştık.
 • Sınırlı sayıda unvanlara yer vermemize rağmen, maaşını hesaplatmak istediği farklı unvanlara ait verileri iyi bilen kullanıcıların bu unvanlara ait bordroları hazırlayabilmesi  için Ek Gösterge, Yan Ödeme puanı, Özel Hizmet Tazminat Oranları ve Ek Ödeme Oranlarının yer aldığı textbox’ları açık bırakmak suretiyle bu unvanlar içinde maaş hesaplama imkanı sağlamak istedik.
 • Elimizden geldiği kadar kontrollerle yanlış veri girişinin önüne geçmeye çalıştık.
 • Tek bir arayüz ile seçili olan radiobutton’u kolayca değiştirmek suretiyle hem 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanununa tabi memurlar için, hem de 5434 sayılı emekli sandığı kanununa tabi memurlar için maaş hesaplama imkanını sunmaya çalıştık.

Takdir ziyaretçilerimizin. Siz değerli ziyaretçilerimizin öneri ve eleştirileri ile inşallah daha güzelini sunmaya çalışacağız.

Maaş ve 14 günlük fark hesaplama formuna ulaşmak için linke tıklayınız.

5 YORUMLAR

 1. Kasım Bey maaş hesaplama proğramına kendi bilgilerimi girdim kuruşuna kadar tuttu.
  Fakat Eğitim durumuna lisans girdiğim halde bordroda yüksek lisans olarak gösterdi.
  Orayı bir kontrol edersek sorunsuz çok güzel olmuş.
  Ellerinize sağlık.

 2. Kasım Abi
  657 maaş bordronuzu exceltürk sitesinden bu yana kullanıyorum.
  MEB ‘de çalışan 4/b sözleşmeli öğretmenler için de maaş bordrosu hesaplaması ekleyebilir misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here