Memur Maaş Hesaplama Programı

Maaş Hesaplama Maaş İşlemleri

Memur Maaş Hesaplama Programı

Memur maaş hesaplama programı hazırlamak çok karmaşık ve zahmetli bir iş. Biz de karınca kararınca birşeyler yapmaya çalıştık. Memur maaş hesaplama programını Kullanıcılara kolaylık ve Karşılaştırma imkanı sağlasın diye 5434 sayılı Kanununa tabi, ya da 5510 sayılı Kanununa tabi kutucuklarını değiştirmek suretiyle hem 5510 sayılı kanuna tabi memurlar için maaş hesaplaması hem de 5434 sayılı kanuna tabi memurlar için maaş hesaplaması yapma kolaylığını sağlamaya çalıştık. Takdir edersiniz ki memur maaşları konusu mevzuatının surekli değişen bir yapıda olması ve dağınıklığı nedeniyle, özellikle de binlerce unvanı içermesi nedeniyle doğru ve kapsamlı bir veritabanı oluşturmak gerçekten çok zor. Programımızı  hazırlarken biz şu hususları gözettik.

 • Tüm unvanlar için veritabanı oluşturamayacağımıza göre seçtiğimiz unvanlar sayıca önemli bir kesime hitap etsin. Bunun için de başta Eğitim Öğretim sınıfı olmak üzere Genel İdari hizmetler ve hemen hemen tüm birimlerde yer alan Yardımcı Hizmetler sınıfına yer verdik.
 • Programı hazırlarken dikkat ettiğimiz bir diğer husus; kolay bir kullancı arayüzü ile maaşlar konusunda fazla bilgisi olmayan ziyaretçilerimizin de istifade edbileceği bir sayfa sunmaya çalıştık. Umarım bunda da başarılı olmuşuzdur.
 • Seçtiğimiz unvanlar ve dereceler girildiğinde maaş unsurlarını oluşturan Gösterge, Ek Gösterge, Yan Ödeme puanı, Özel Hizmet Tazminat Oranları ve Ek Ödeme Oranlarını veritabanından otamatik olarak ilgili kutucuklara yazdırmak suretiyle kullanıcıların döğru verilerle çalışıp çalışmadığını görme ve kontrol etme imkanı sağlamaya çalıştık.
 • Sınırlı sayıda unvanlara yer vermemize rağmen, maaşını hesaplatmak istediği farklı unvanlara ait verileri iyi bilen kullanıcıların bu unvanlara ait bordroları hazırlayabilmesi  için Ek Gösterge, Yan Ödeme puanı, Özel Hizmet Tazminat Oranları ve Ek Ödeme Oranlarının yer aldığı textbox’ları açık bırakmak suretiyle bu unvanlar içinde maaş hesaplama imkanı sağlamak istedik.
 • Elimizden geldiği kadar kontrollerle yanlış veri girişinin önüne geçmeye çalıştık.
 • Tek bir arayüz ile seçili olan radiobutton’u kolayca değiştirmek suretiyle hem 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanununa tabi memurlar için, hem de 5434 sayılı emekli sandığı kanununa tabi memurlar için maaş hesaplama imkanını sunmaya çalıştık.

Takdir ziyaretçilerimizin. Siz değerli ziyaretçilerimizin öneri ve eleştirileri ile inşallah daha güzelini sunmaya çalışacağız.

Maaş ve 14 günlük fark hesaplama formuna ulaşmak için linke tıklayınız.

8 yorum “Memur Maaş Hesaplama Programı

 1. Kasım Bey maaş hesaplama proğramına kendi bilgilerimi girdim kuruşuna kadar tuttu.
  Fakat Eğitim durumuna lisans girdiğim halde bordroda yüksek lisans olarak gösterdi.
  Orayı bir kontrol edersek sorunsuz çok güzel olmuş.
  Ellerinize sağlık.

  1. Haklısın Serhat. O kadar kontrol etmeme rağmen ben fark etmedim o hatayı. Üçüncü göz’ün bakması başka oluyor. Teşekkürler hemen düzeltiyorum.

  2. Serhat bey eğitim durumu ile ilgili sorun çözüldü. 14 Günlük fark hesaplaması da yapabilirsiniz.

 2. Kasım Abi
  657 maaş bordronuzu exceltürk sitesinden bu yana kullanıyorum.
  MEB ‘de çalışan 4/b sözleşmeli öğretmenler için de maaş bordrosu hesaplaması ekleyebilir misiniz?

  1. İlhan bey bir örnek bordro gönderirsen neden olmasın ekleyelim tabi. Hem de güzel bir şey yapalım. herkes yararlansın.Telefonunu emutemet@gmail.com adresine gönderirsen ayrıntıları görüşürüz.

 3. 663 Sayılı KHK Kapsamında Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde Büro Görevlisi olarak görev yapmakta iken, 25/09/2017 tarihinde yayımlanan 694 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı düzenlemeler yapılması hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında büro görevlisi sözleşmemin sonlandırılması neticesinde 25/11/2017 tarihinde Büro görevlisi görevimden ayrılarak 26/11/2017 tarihinde kadromun bulunduğu Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevime başladım. Ayrılış-başlayış arasında gün farkı olmamasına rağmen Kasım 2017 ayı maaşımdan, asgari geçim indirimi ve aile yardımı kesintisi yapılmış .iki taraf ta ödeme yapmıyor.bu ödemeyi nasıl alabilirim

  1. Hasan Bey merhabalar. Eksik ödemenizin ne olduğunu tam olarak anlayabilmem için Hem Kamu hastaneleri Birliğinde Büro meurluğu görevinde adına düzenlenen bordronu (Ekim 2017 Ayı bordronuzu) hem de Eksik Ödemenin yapıldığı Şanlıurfa Ağitim Araştırma Hastanesindesinde adına düzenlenen (Kasım 2017)bordro örneğini gönderirseniz neyin eksik ödendiğini daha net anlarız. Eksik ödeme hangi kurumda yapılmış olursa olsun bunu belgelemek şartıyla halen çalıştığınız kurum tarafından düzeltilmesi gerekir. bordro örneklerinizi ksmdursun@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

 4. Hasan bey gönderdiğiniz aralık ayı bordrosunu gördüm. Aile yardımı ve Özel gider indirimi uygulanmamış. Sanırım size 2/3 maaş yapmışlar ama bir önceki aydan yapmış oldukları fazla ödemeyi mahsup ederek aralık ayı bordrosunu düzenlemişler. Dairenizdeki mutemet arkadaşla görüşüp üçte iki maaşta neden eş ve çocuk yardımı ile Özel gider indiriminin uygulanmadığını sorabilirsiniz. Bana göre yanlış hesaplanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir