Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramında Bin TL İkramiye

Genel

Emekliye Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihi Belli Oldu

Emekliye Bayram İkramiyesi ödeme tarihleri açıklandı. Uzun süredir kamuoyunda dile getirilen her yıl Emeklilere Dini  bayramlarda ikramiye verilmesi ile ilgili talepler hükümet tarafından nihayet karşılık gördü. Konu ile ilgili yetkililerden peş peşe açıklamalar gelmeye başladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal katıldığı bir televizyon proğramında Emeklimiz bu ramazan bayramından önce muhtemelen 1 Haziran tarihinde 1.000 Liralık bayram ikramiyesini alacağı yönünde açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Lülide Sarıeroğlu yaptığı yazılı açıklamada düzenleme kapsamında emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında bin lira ikramiye ödeneceğini hatırlatarak ödemenin detayları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. Bayram ikramiyesinden geniş bir toplum kesiminin yararlanacağını açıklayan bakan ikramiye alacakları şu şekilde sıraladı.”Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık alan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, Şehit yakını ve gaziler, Vazife ve Harp Malüllüğü aylığı alan er ve Erbaşlar, Geçici köy korucuları, Şeref aylığı sahipleri, Şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal savaşı gazileri, Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.” yönünde açıklamalarda bulundu.

Diğer yandan ikramiye ödemelerinin dosya bazlı olduğunu açıklayan bakan “Ölüm aylığı alan hak sahiplerine aylık hisseleri oranında, İş kazası meslek hastalığından dolayı aylık alanlara ise iş Göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak.” ifadesini kullandı. Hükümet yetkilileri konu ile ilgil olarak yaptıkları açıklamalarda sözkonusu ödemelerin bütçeye yaklaşık 24 Milyar TL yük getireceği ve bütçeye getirilen bu yük için ek kaynakların bulunduğunu ve bir sorun olmadığını açıkladılar.

Diğer yandan sosyal medyada toplumun diğer kesimlerinden Kamuda çalışan memur ve sözleşmelile de kendeilerine de aynı şekilde bin dini bayramlarda Memur ve İşçi emeklilerine verilecek olan Bin TL den yararlandırılmaları için paylaşımlarda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir